Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Yearly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | Horizontal: One Year per Page,Vertical: One Year per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 24 x 36 |
| Sheet Color(s) | White/Red |
| Reversible | Yes |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | (1) Wet Erase Marker |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 087547000199 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.39 lbs. |
| Length | 24.4 in |
| Height | 2.75 in |
| Width | 2.75 in |









Reviews
There are no reviews yet.