Description :
Product Details**
| Global Product Type | Desk Pad Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Stapled,Taped |
| Color Family | Multicolor |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 22 x 17 |
| Binding Color(s) | Black |
| Corner Color(s) | Clear |
| Page Theme | Floral Artwork |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Future Month |
| Sheet Color(s) | Assorted |
| Sheet Color Assortment | Blush/Violet/White,Light Green/Green/White,Light Green/Peach/White,Light Blue/Blue/White,Peach/Gold/Wine,Peach/Red/White,Pink/Wine/White,Powder Blue/Violet/White,Rose/Lavender/White,Light Sand/Violet/Gold,Sky Blue/Violet/Green,Yellow-Green/Green |
| Punching | Top: 2-Hole |
| Holder Style | Two-Corner Desk-Pad with Backboard (Included) |
| Holder Color | Clear/Natural |
| Holder Material | Paper,Poly |
| Hanger Style | Eyelet |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Block Size: 2.81 x 2.5 |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576292666 |
| UNSPSC | 44121621 |
| Weight | 1.25 lbs. |
| Length | 0.188 in |
| Height | 22 in |
| Width | 16.813 in |












Reviews
There are no reviews yet.