Description :
Product Details**
| Global Product Type | Drop & Deposit Safes |
| Lock Type | Electronic |
| Safes Capacity (text) | 2.72 cu ft |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Black |
| Inner Width | 23.7″ |
| Outer Width | 24″ |
| Outer Depth | 13.4″ |
| Outer Height | 10.83″ |
| Inner Depth | 13.4″ |
| Inner Height | 10.83″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | Bolt Down Kit with Pre-Drilled Anchor Bolts |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 105 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 033983086792 |
| UNSPSC | 46171506 |
| Weight | 104.72 lbs. |
| Length | 29 in |
| Height | 17 in |
| Width | 17 in |











Reviews
There are no reviews yet.