Description :
Product Details**
| Global Product Type | Chem/Pen Counterfeit Bill Detectors |
| Currency | U.S. |
| Counterfeit Indication Mark | Black,Dark Brown |
| Pen Features | Clip,Coil |
| Marking Color | Amber |
| Counterfeit Bill Detector Type | Pen |
| Color(s) | Black |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Counter Pen—Includes coil cable and self-adhesive clip. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 2 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 070889005199 |
| UNSPSC | 44111602 |
| Weight | 0.104 lbs. |
| Length | 8.25 in |
| Height | 0.904 in |
| Width | 3.095 in |










Reviews
There are no reviews yet.