Description :
Product Details**
| Global Product Type | Arrow Page Flags |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Color Type | Neon |
| Color Family | Multicolor |
| Color(s) | Assorted Neon |
| Color Assortment | Neon Blue,Neon Pink,Neon Lime,Neon Lemon,Tangerine |
| Size | 1.75 x 0.46 |
| Width | 1.75″ |
| Height | 0.46″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | 50 Flags of Each Color: 50 Flags/Pad, 5 Pads |
| Special Features | Small—Holder features a handy clip that may be attached to folders and planners. |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 7 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 72 PK |
| Pack Quantity | 250 EA |
| UPC | 012534321186 |
| UNSPSC | 55121616 |
| Weight | 0.063 lbs. |
| Length | 3.25 in |
| Height | 6 in |
| Width | 0.5 in |










Reviews
There are no reviews yet.