Description :
Product Details**
| Global Product Type | Catalog Reference Rack Panels & Pockets |
| Number of Compartments | 1 |
| Material(s) | Polypropylene |
| Color(s) | Clear |
| Width | 8.5″ |
| Sheet Capacity | 2 |
| Compartment Types | Double-Sided Letter |
| Border Color(s) | Black,Blue,Green,Red,Yellow |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| For Use With | Durable® 535710, 535810, 535900, 536000, 536100, 551500, 554100, 554200, 555200, 556900, 569800, 576200 |
| Country Of Origin | DE |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10 PK |
| Pack Quantity | 5 EA |
| UPC | 616528501709 |
| UNSPSC | 44111511 |
| Weight | 0.53 lbs. |
| Length | 12 in |
| Height | 0.75 in |
| Width | 9.56 in |











Reviews
There are no reviews yet.