Description :
Product Details**
| Global Product Type | Standard Page Flags |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Color Type | Brights |
| Color Family | Multicolor |
| Page Flags Dispenser | Pop-Up |
| Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Bright Blue,Bright Green,Purple |
| Size | 0.94 x 1.7 |
| Width | 0.94″ |
| Height | 1.7″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 2 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 051131972902 |
| UNSPSC | 14111530 |
| Weight | 0.112 lbs. |
| Length | 5.5 in |
| Height | 0.485 in |
| Width | 2.706 in |











Reviews
There are no reviews yet.