Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly,Bi-Monthly |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Undated |
| Calendar Spread Format | Horizontal: One Block Month per Page,Vertical: Two Block Months per Page |
| Calendar Term | 30-Day,60-Day |
| Size (Bound-Side First) | 36 x 24 |
| Sheet Color(s) | White/Blue |
| Reversible | Yes |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (1) Wet Erase Marker |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Side One Block Size: 5 x 3.38,Side Two Block Size: 2.5 x 3 |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576553439 |
| UNSPSC | 44111901 |
| Weight | 0.688 lbs. |
| Length | 25.127 in |
| Height | 2.875 in |
| Width | 2.875 in |











Reviews
There are no reviews yet.