Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 15.5 x 22 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Calendar Reference Blocks | Current Year |
| Sheet Color(s) | White/Blue/Gray |
| Hanger Style | Wire Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Green Information | Paper contains 100% post-consumer recycled content. Printed with soy-based ink. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 19 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 830951008806 |
| UNSPSC | 44112005 |
| Weight | 0.712 lbs. |
| Length | 22.2 in |
| Height | 0.2 in |
| Width | 15.6 in |











Reviews
There are no reviews yet.