Description :
Product Details**
| Global Product Type | Magazine Files |
| Material(s) | Polypropylene |
| Color(s) | Red |
| Magazine Files Type | Book Bin |
| Width | 14.2″ |
| Depth | 5.34″ |
| Height | 7.35″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 079916395227 |
| UNSPSC | 56121700 |
| Weight | 0.64 lbs. |
| Length | 14.2 in |
| Height | 5.34 in |
| Width | 7.35 in |









Reviews
There are no reviews yet.