Product Details**
| Global Product Type | Sync & Charge Cables |
| Adapter/Charger Type | Charging Cable |
| For Device Type | Mobile Devices |
| Connector/Port/Interface | Apple® Lightning®,USB |
| Color(s) | White |
| Power Source(s) | USB Port |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Length | 10 ft |
| Connects Devices (From/To) | USB to Mobile Device |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 12 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 40 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 805112001293 |
| UNSPSC | 26121620 |
| Weight | 0.4 lbs. |
| Length | 3 in |
| Height | 6.5 in |
| Width | 1.5 in |












Reviews
There are no reviews yet.