Description :
Product Details**
| Global Product Type | Sync & Charge Cables |
| Adapter/Charger Type | Charging Cable |
| For Device Type | Mobile Devices |
| Connector/Port/Interface | Apple® Lightning®,USB-A |
| Color(s) | Black |
| Power Source(s) | USB Port |
| Length | 10 ft |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Compliance Standards | CA65,Reach Compliant,RoHS Compliant,MFi |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 037332189776 |
| UNSPSC | 261216 |
| Weight | 0.3 lbs. |
| Length | 5.7 in |
| Height | 2.8 in |
| Width | 1.3 in |














Reviews
There are no reviews yet.