Description :
Product Details**
| Global Product Type | Backpacks |
| For Use With | Laptops |
| Color Family | Black |
| Maximum Device Size | 16″ |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Polyester |
| Carrying Handle | Yes |
| Closure Type | Zipper |
| Width | 12.5″ |
| Depth | 7″ |
| Height | 18.6″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 8 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 092636272586 |
| UNSPSC | 53121603 |
| Weight | 1.533 lbs. |
| Length | 19.766 in |
| Height | 2.35 in |
| Width | 13.299 in |











Reviews
There are no reviews yet.