Description :
Product Details**
| Global Product Type | Continuous Coin Wrapper Rolls |
| Denomination | Pennies |
| Preprinted | Denomination |
| Color(s) | Red |
| Paper Type | Kraft |
| Wrapper Type | Continuous Roll |
| Coin Quantity | 50 |
| Total Dollar Value | $0.50 |
| Paper Color(s) | White |
| Coin Capacity | 50 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | Color-coded to meet ABA standards |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 40 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 8 RL |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 093775500011 |
| UNSPSC | 44111604 |
| Weight | 4.784 lbs. |
| Length | 8 in |
| Height | 3.8 in |
| Width | 8 in |










Reviews
There are no reviews yet.