Description :
Product Details**
| Global Product Type | Multi-Test Counterfeit Bill Detector Systems |
| Currency | U.S. |
| Counterfeit Indication Mark | Red |
| Marking Color | Green |
| Counterfeit Bill Detector Type | Infrared,Magnetic Strip Detection,UV Light |
| Color(s) | Silver |
| Width | 5.5″ |
| Depth | 4.88″ |
| Height | 2.8″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 7 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 078541177857 |
| UNSPSC | 44111609 |
| Weight | 1.06 lbs. |
| Length | 2.88 in |
| Height | 5.5 in |
| Width | 4.8 in |











Reviews
There are no reviews yet.