Description :
Product Details**
| Global Product Type | Art Markers |
| Marker Ink Type | Permanent |
| Marker Grade | Artist Quality |
| Marker Tip Type | Brush |
| Color Family | Black |
| Marker Tip Size (text) | Fine |
| Marker Color(s) | Black |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | JP |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 144 DZ |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 071641144231 |
| UNSPSC | 60121524 |
| Weight | 0.027 lbs. |
| Length | 5.38 in |
| Height | 0.38 in |
| Width | 0.63 in |

















Reviews
There are no reviews yet.