Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cord & Cable Raceways/Channels |
| Cable Management Type | Cord Concealer |
| Color Family | Black |
| Channel Size | 0.75″ x 0.75″ |
| Color(s) | Black |
| Diameter | 0.75″ |
| Length | 77.5″ |
| Width | 0.75″ |
| Depth | 0.75″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | TW |
| Carton Weight | 18 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 686024001799 |
| UNSPSC | 26121620 |
| Weight | 0.65 lbs. |
| Length | 12.44 in |
| Height | 1.69 in |
| Width | 8.82 in |











Reviews
There are no reviews yet.