Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cord & Cable Wraps |
| Cable Management Type | Wrap |
| Color Family | Black |
| Color(s) | Black |
| Diameter | 0.25″ to 2″ |
| Length | 98″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | GB |
| Carton Weight | 7 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 20 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 818165011652 |
| UNSPSC | 43211600 |
| Weight | 0.3 lbs. |
| Length | 2.25 in |
| Height | 8.75 in |
| Width | 7 in |










Reviews
There are no reviews yet.