Description :
Product Details**
| Global Product Type | Standard/Metric Rulers |
| Length | 12″ |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Clear |
| Standard Scale | 1/16″ |
| Metric Scale | Centimeters,Millimeters |
| Ruler Type | Standard/Metric |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 28 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 432 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 087547590225 |
| UNSPSC | 44111807 |
| Weight | 0.06 lbs. |
| Length | 12.5 in |
| Height | 0.1 in |
| Width | 1.25 in |











Reviews
There are no reviews yet.