Description :
Product Details**
| Global Product Type | Comb Binding Spines |
| Spine Diameter | 1 1/2″ |
| Number of Rings | 19 |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Plastic |
| Sheet Capacity | 330 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Value Pack — Stock up and save |
| Country Of Origin | VN |
| Carton Weight | 19 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 400 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 033816014237 |
| UNSPSC | 44103504 |
| Weight | 4.56 lbs. |
| Length | 11.5 in |
| Height | 7.5 in |
| Width | 11.5 in |












Reviews
There are no reviews yet.