Description :
Product Details**
| Global Product Type | Multi-Test Counterfeit Bill Detector Systems |
| Currency | U.S. |
| Counterfeit Indication Mark | Black,Dark Brown |
| Marking Color | Amber |
| Counterfeit Bill Detector Type | Color Change Ink,UV Light,Watermark Detector |
| Color(s) | Black/Green |
| Width | 0.8″ |
| Depth | 0.8″ |
| Height | 6″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 PK |
| Pack Quantity | 6 EA |
| UPC | 070889006325 |
| UNSPSC | 44111609 |
| Weight | 0.5 lbs. |
| Length | 0.85 in |
| Height | 6.5 in |
| Width | 5.75 in |












Reviews
There are no reviews yet.