Description :
Product Details**
| Global Product Type | Tubular Coin Wrappers |
| Denomination | Nickels |
| Preprinted | Denomination |
| Color(s) | Blue |
| Paper Type | Kraft |
| Wrapper Type | Crimped End,Preformed Tubular |
| Coin Quantity | 40 |
| Total Dollar Value | $2 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 PK |
| Pack Quantity | 1000 EA |
| UPC | 813732014340 |
| UNSPSC | 44111604 |
| Weight | 4.365 lbs. |
| Length | 19.8 in |
| Height | 12.555 in |
| Width | 14.918 in |








Reviews
There are no reviews yet.