Description :
Product Details**
| Global Product Type | Tubular Coin Wrappers |
| Denomination | Pennies |
| Preprinted | Denomination |
| Color(s) | Red |
| Paper Type | Kraft |
| Wrapper Type | Crimped End,Tubular Coin Wrappers |
| Coin Quantity | 50 |
| Total Dollar Value | $0.50 |
| Coin Capacity | 50 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 PK |
| Pack Quantity | 1000 EA |
| UPC | 813732014326 |
| UNSPSC | 44111604 |
| Weight | 4.456 lbs. |
| Length | 19.847 in |
| Height | 11.98 in |
| Width | 15.347 in |












Reviews
There are no reviews yet.