Description :
Product Details**
| Global Product Type | Currency Bands & Straps |
| Denomination | Ten Dollar Bills |
| Preprinted | Denomination |
| Color(s) | White/Yellow |
| Paper Type | Kraft |
| Wrapper Type | Self-Adhesive |
| Total Dollar Value | $1,000.00 |
| Paper Color(s) | White |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | Color-Coded to Meet ABA Standards |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 31 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 25 PK |
| Pack Quantity | 1000 EA |
| UPC | 813732011912 |
| UNSPSC | 44111604 |
Shipping Weight & Item Dimensions
| Weight | 1.166 lbs. |
| Length | 8.295 in |
| Height | 1.4 in |
| Width | 5.685 in |











Reviews
There are no reviews yet.