Description :
Product Details**
| Global Product Type | Car Chargers & Power Inverters |
| Adapter/Charger Type | Wall Charger |
| For Device Type | Mobile Devices |
| Connector/Port/Interface | Apple® Lightning®,USB |
| Color(s) | White |
| Charging Cable Type | Apple® Lightning® Cable (Included) |
| Ports/Amps | 2.1 A |
| Power Source(s) | AC Wall Outlet |
| Voltage | 5 V |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Connects Devices (From/To) | Wall Outlet to Device |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 11 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 40 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 805112016365 |
| UNSPSC | 39121006 |
| Weight | 0.2 lbs. |
| Length | 4 in |
| Height | 7 in |
| Width | 1.4 in |










Reviews
There are no reviews yet.