Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cash Deposit Bags |
| Closure Type | Drawstring |
| Material(s) | Polyethylene |
| Color(s) | Clear |
| Width | 12″ |
| Height | 15″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 23 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1000 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 685888121506 |
| UNSPSC | 44111601 |
| Weight | 22.3 lbs. |
| Length | 23.2 in |
| Height | 7.4 in |
| Width | 15 in |









Reviews
There are no reviews yet.