Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cash/Coin Security Boxes |
| Material(s) | Corrugated Material |
| Color(s) | Kraft/Green |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Box |
| Denomination | Dimes |
| Money Tray Features | 1 Compartment |
| Width | 15.5″ |
| Depth | 19.25″ |
| Height | 4.5″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 9 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 PK |
| Pack Quantity | 50 EA |
| UPC | 000000000000 |
| UNSPSC | 44111605 |
| Weight | 8.341 lbs. |
| Length | 19.484 in |
| Height | 6.125 in |
| Width | 16.781 in |












Reviews
There are no reviews yet.