Description :
Product Details**
| Global Product Type | Specialty Batteries |
| Battery Size | N |
| Battery Type | Specialty |
| Voltage | 1.5 V |
| Material(s) | Silver-Oxide Zinc |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 3 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 48 PK |
| Pack Quantity | 2 EA |
| UPC | 039800013200 |
| UNSPSC | 26111702 |
| Weight | 0.046 lbs. |
| Length | 3.5 in |
| Height | 0.4 in |
| Width | 1.7 in |














Reviews
There are no reviews yet.