Description :
Product Details**
| Global Product Type | Table Mats |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Base Color | Clear |
| Width | 24″ |
| Depth | 19″ |
| Material(s) | Polyurethane |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 100% |
| Total Recycled Content Percent | 100% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 030615705007 |
| UNSPSC | 44121621 |
| Weight | 1.2 lbs. |
| Length | 19 in |
| Height | 0.13 in |
| Width | 24 in |












Reviews
There are no reviews yet.