Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall & Floor Burglary Safes |
| Lock Type | Electronic with Override Key |
| Safes Capacity (text) | 1.18 cu ft |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Black |
| Inner Width | 16.8″ |
| Outer Width | 16.9″ |
| Outer Depth | 14.6″ |
| Outer Height | 10.6″ |
| Inner Depth | 11.6″ |
| Inner Height | 10.5″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | Bolt-Down Kit |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 33 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 049074018085 |
| UNSPSC | 46171506 |
| Weight | 33.41 lbs. |
| Length | 18.073 in |
| Height | 15.8 in |
| Width | 11.882 in |












Reviews
There are no reviews yet.