Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 12 x 17 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Calendar Reference Blocks | Current Year |
| Sheet Color(s) | White |
| Hanger Style | Wire Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (1) Wet Erase Marker |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Block Size: 1.56 x 2.44 |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576238862 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.554 lbs. |
| Length | 16.7 in |
| Height | 0.3 in |
| Width | 11.8 in |









Reviews
There are no reviews yet.