Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Weekly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Multicolor |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Week per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 11 x 8.5 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Theme | Daisy Artwork |
| Cover Color(s) | Navy/Gray/Pink |
| Cover Material(s) | Paperboard |
| Binding Color(s) | White |
| Appointment Ruling | 15-min, 7 AM to 8:45 PM (Mon-Fri),15-min, 7 AM to 5:45 PM (Sat),Open Scheduling (Sun) |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Current Month,Four Future Months |
| Separate Sections | Current Year Quarterly Planners,Future Year Quarterly Planners,Interest Calculation Table,List of Important Dates,Measurement Standard/Metric Conversion Table,Personal Information Page,Telephone & Address Section,Temperature Celsius/Fahrenheit Conversion Table |
| Sheet Color(s) | White |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | No |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CA |
| Carton Weight | 34 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 40 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 069775694050 |
| UNSPSC | 44112004 |
| Weight | 0.82 lbs. |
| Length | 11 in |
| Height | 0.25 in |
| Width | 8.5 in |








Reviews
There are no reviews yet.