Description :
Product Details**
| Global Product Type | Countertop/Desktop Literature Displays |
| Number of Compartments | 1 |
| Color Family | Green |
| Document Size Accommodation | Magazines Up to 9.25″ Wide |
| Material(s) | Acrylic |
| Overall Width | 9.81″ |
| Overall Height | 11″ |
| Color(s) | Green Tinted |
| Overall Depth | 6.31″ |
| For Use With | Magazines Up to 9.25″ Wide |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Magazine Size—Holds 9 1/4″ wide and 3 5/8″ deep literature. |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 4 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 079916599229 |
| UNSPSC | 44111512 |
| Weight | 1.075 lbs. |
| Length | 11 in |
| Height | 6.312 in |
| Width | 9.812 in |









Reviews
There are no reviews yet.