Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cash Deposit Bags |
| Closure Type | Metal Zipper |
| Material(s) | Canvas |
| Color(s) | Blue |
| Width | 8.5″ |
| Depth | 11″ |
| Height | 1″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Locking |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 27 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 30 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 813732010670 |
| UNSPSC | 44111601 |
| Weight | 1 lbs. |
| Length | 0.5 in |
| Height | 11 in |
| Width | 8.5 in |









Reviews
There are no reviews yet.