Description :
Product Details**
| Global Product Type | Tubular Coin Wrappers |
| Denomination | Nickels |
| Preprinted | Denomination |
| Color(s) | Blue |
| Paper Type | Kraft |
| Wrapper Type | Flat |
| Coin Quantity | 40 |
| Total Dollar Value | $2.00 |
| Coin Capacity | 40 |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | Color-coded to meet ABA standards |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 42 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2000 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 724044020137 |
| UNSPSC | 44111604 |
| Weight | 2.042 lbs. |
| Length | 12.5 in |
| Height | 4.5 in |
| Width | 4.5 in |








Reviews
There are no reviews yet.