Description :
Product Details**
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Number of Compartments | 5 |
| Material(s) | Chipboard |
| Color(s) | Navy |
| Desktop Supplies Organizer Type | Multipurpose |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Disclaimer Statement | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2 KT |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 843463136318 |
| UNSPSC | 44111509 |
| Weight | 2.52 lbs. |
| Length | 12 in |
| Height | 4.125 in |
| Width | 9.75 in |










Reviews
There are no reviews yet.