Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2024 to 2025 |
| Academic Year | Yes |
| Julian Dates | Yes |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (July to June) |
| Size (Bound-Side First) | 15″ x 12″ |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Binding Color(s) | Gold |
| Page Theme | Gemma Geode Artwork |
| Calendar Reference Blocks | One Past Month,One Future Month |
| Sheets per Calendar/Planner | 12 |
| Sheet Color(s) | White/Blue |
| Hanger Style | Wire Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 699931909669 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.54 lbs. |
| Length | 15 in |
| Height | 0.35 in |
| Width | 12.01 in |











Reviews
There are no reviews yet.