Description :
Product Details**
| Global Product Type | Two Pocket Folders |
| Sheet Size | 11 x 8.5 |
| Color Family | Purple |
| Brad/Prong/Tang Fasteners | No |
| Front Cover Color(s) | Purple |
| Back Cover Color(s) | Purple |
| Pocket Folders Capacity (text) | 100 Sheets |
| Inside Pockets | One Back,One Front |
| Business Card Holder | Inside Front Cover |
| Cover Material(s) | Laminated Paperboard |
| Texture/Finish | High Gloss |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | VN |
| Carton Weight | 20 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 125 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 078787517264 |
| UNSPSC | 53121704 |
| Weight | 3.17 lbs. |
| Length | 12 in |
| Height | 2.375 in |
| Width | 9.875 in |









Reviews
There are no reviews yet.