Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Yearly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | Yes |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | Side One (Horizontal): One Year per Page,Side Two (Horizontal): Open Notes/Planning |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 36 x 24 |
| Sheet Color(s) | White/Blue |
| Reversible | Yes |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (1) Wet Erase Marker |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | Block Size: 1.25 x 1.25 |
| Special Features | Two-Sided—Side One: Horizontal orientation (Jan to Dec). Side Two: Notes Space. |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 4 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 6 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576285767 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.375 lbs. |
| Length | 25.127 in |
| Height | 2.875 in |
| Width | 2.875 in |












Reviews
There are no reviews yet.