Description :
Product Details**
| Global Product Type | Argon Incandescent Light Bulbs |
| Bulb/Tube Technology | Incandescent |
| Bulb/Tube Type | A21 |
| Power | 200 W |
| Appearance | Soft White |
| Brightness | 3,405 lm |
| Bulb/Tube | Bulb |
| Bulb Shape | Globe |
| Voltage | 120 V |
| Energy Saver | No |
| Application | General Purpose |
| Size | 2.6″ x 5.4″ |
| Industry Standard Number | 200A/W-1 12PK 120 |
| Model Name/Number | 11585 |
| Length | 5.4″ |
| Diameter | 2.6″ |
| Color Temperature | 2800 K |
| Rated Life | 750 Hours |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | HU |
| Carton Weight | 2 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 043168904551 |
| UNSPSC | 39101600 |
| Weight | 0.167 lbs. |
| Length | 2.53 in |
| Height | 5.5 in |
| Width | 2.53 in |
















Reviews
There are no reviews yet.