Description :
Product Details**
| Global Product Type | Magazine Files |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Black |
| Magazine Files Type | Desktop |
| Width | 13.25″ |
| Depth | 10″ |
| Height | 10.25″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | (5) Labels |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Five Compartments |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 9 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 5 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 091141340926 |
| UNSPSC | 44111512 |
| Weight | 1.7 lbs. |
| Length | 14 in |
| Height | 1.75 in |
| Width | 10.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.