Description :
Product Details**
| Global Product Type | Laptop/Mobile Device Batteries |
| Battery Type | Li-ion |
| Voltage | 1 V |
| For Use With | Canon® PIXMA TR150 |
| Material(s) | Metal |
| Charge Time | 2 hrs, 20 min |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | JP |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 10 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 013803327427 |
| UNSPSC | 26111702 |
| Weight | 1.3 lbs. |
| Length | 11.4 in |
| Height | 2.2 in |
| Width | 6.9 in |










Reviews
There are no reviews yet.