Description :
Product Details**
| Global Product Type | Transparent Tape |
| Core Size | 1″ |
| Dispenser Included | No |
| Color Family | Clear |
| Backing Material | Plastic |
| Width | 0.75″ |
| Length | 22.2 yds |
| Size | 0.75″ x 22.2 yds |
| Color(s) | Clear |
| Finish | Matte |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 13 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 24 PK |
| Pack Quantity | 6 EA |
| UPC | 051141313924 |
| UNSPSC | 44121605 |
| Weight | 0.496 lbs. |
| Length | 5.508 in |
| Height | 2.975 in |
| Width | 2.975 in |



















Reviews
There are no reviews yet.