Description :
Product Details**
| Global Product Type | Cord & Cable Raceways/Channels |
| Cable Management Type | Cord Concealer |
| Color Family | Black |
| Channel Size | 1.19″ x 0.38″ |
| Color(s) | Black |
| Length | 30 ft |
| Width | 3.25″ |
| Height | 0.56″ |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | (2) Friction-Fit Connector Pin |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 16 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 818165012383 |
| UNSPSC | 31152100 |
| Weight | 16 lbs. |
| Length | 22 in |
| Height | 4 in |
| Width | 22 in |














Reviews
There are no reviews yet.