Description :
Product Details**
| Global Product Type | Wall Calendars |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2024 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Page |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 15 x 12 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | White |
| Cover Material(s) | Paper |
| Binding Color(s) | Silver |
| Page Theme | Modern Artwork |
| Appointment Ruling | Open Scheduling |
| Calendar Reference Blocks | Past Month,Future Month |
| Sheet Color(s) | White/Black |
| Hanger Style | Hanging Loop |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 6 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 12 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576345546 |
| UNSPSC | 44112002 |
| Weight | 0.5 lbs. |
| Length | 14.875 in |
| Height | 0.313 in |
| Width | 12 in |









Reviews
There are no reviews yet.