Description :
Product Details**
| Global Product Type | Appointment Book/Personal Organizers |
| Calendar Format | Monthly |
| Edition Year | 2025 |
| Academic Year | No |
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire-O |
| Color Family | Black |
| Dated/Undated | Dated |
| Calendar Spread Format | One Month per Two-Page Spread |
| Calendar Term | 12-Month (Jan to Dec) |
| Size (Bound-Side First) | 10 x 8 |
| Binding Details | Twin-Wire |
| Cover Color(s) | Black |
| Cover Material(s) | Simulated Leather |
| Calendar Reference Blocks | Current Year |
| Separate Sections | (23) Note Taking Pages |
| Sheet Color(s) | White |
| Pocket Details | (1) Two-Sided Interior Storage Pocket |
| Reversible | No |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Seasonal Availability | Yes |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 27 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 36 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 038576261662 |
| UNSPSC | 44112005 |
| Weight | 0.691 lbs. |
| Length | 10.375 in |
| Height | 0.5 in |
| Width | 8.438 in |











Reviews
There are no reviews yet.