Description :
Product Details**
| Global Product Type | Hobby/Craft Knife Replacement Blades |
| Blade Type | Hobby Knife |
| Color Family | Silver |
| Blade # | #11 |
| Material(s) | Carbon |
| Color(s) | Steel |
| For Use With | X-ACTO™ By Boston® Hobby Knives |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Value Pack—Stock up and save! |
| Country Of Origin | US |
| Carton Weight | 1 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 500 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 079946086560 |
| UNSPSC | 27111501 |
| Weight | 0.914 lbs. |
| Length | 7.1 in |
| Height | 0.7 in |
| Width | 4.1 in |










Reviews
There are no reviews yet.