Description :
Product Details**
| Global Product Type | Desktop Monitor Stands |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Workstation Type | Mobile Workstation,Traditional Desk/Table |
| Color Family | Black |
| Number of Shelves | 1 |
| Number of Drawers | 1 |
| Series Name | Fellowes® Office Suites™ |
| Width (Max) | 27″ |
| Depth (Max) | 14″ |
| Height (Min) | 4″ |
| Height (Max) | 6.5″ |
| Color(s) | Black/Silver |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Adjusts from 4″ to 6 1/2″ |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 22 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 2 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 043859470969 |
| UNSPSC | 43212002 |
| Weight | 8.5 lbs. |
| Length | 27.63 in |
| Height | 4.75 in |
| Width | 14.5 in |











Reviews
There are no reviews yet.