Description :
Product Details**
| Global Product Type | Personal Desktop Literature Sorters |
| Number of Compartments | 5 |
| Material(s) | Steel |
| Color Family | Black |
| Literature Sorter Type | Desktop |
| Color(s) | Black |
| Width | 10.25″ |
| Depth | 12.75″ |
| Height | 15.25″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Compliance Standards | GREENGUARD Certified |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Five drawers |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 15 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 073555943221 |
| UNSPSC | 44111512 |
| Weight | 14.4 lbs. |
| Length | 16.12 in |
| Height | 11 in |
| Width | 13.12 in |











Reviews
There are no reviews yet.