Description :
Product Details**
| Global Product Type | Jewelry Safes |
| Lock Type | Digital Keypad,Electronic-Lock Override Key |
| Safes Capacity (text) | 0.08 cu ft |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Black/Silver |
| Inner Width | 9.8″ |
| Outer Width | 10″ |
| Outer Depth | 7.9″ |
| Outer Height | 2.9″ |
| Inner Depth | 7.1″ |
| Inner Height | 1.9″ |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | Braided Steel Tethering Cable,Electronic-Lock-Override Key |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country Of Origin | CN |
| Carton Weight | 5 lbs. |
| Carton Pack Quantity | 1 EA |
| Pack Quantity | 0 |
| UPC | 049074017439 |
| UNSPSC | 46171506 |
| Weight | 5 lbs. |
| Length | 11.1 in |
| Height | 5.3 in |
| Width | 11.1 in |










Reviews
There are no reviews yet.